Escape Room Kraków

Pomysł na świetną zabawę z przyjaciółmi
ESCAPE ROOM KRAKÓW

Masz wolny wieczór? Zaproponujesz znajomym wypad na kręgle albo do kina? znowu… A może jednak coś nowego?

Słyszałeś(-aś) o escape roomach w Krakowie? Real-life escape game (gra ucieczka) zaczyna ostatnio nabierać w pełni zasłużonej popularności w Polsce. Szczególnie w dużych, akademickich miastach, jak Kraków, gdzie nie brak ludzi młodych, szukających ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu. Na czym to polega?

Licząca 2-6 osób grupa przyjaciół daje się zamknąć w pokoju-pułapce. Ich zadaniem jest rozwiązanie szeregu zagadek, zdobycie kolejnych kodów i kluczy, które po nitce do kłębka prowadzą do osiągnięcia zadanego celu, którym w real life escape roomach jest najczęściej (choć nie zawsze) ucieczka z potrzasku.

  • Enigma Rescue Kraków

Ucieczka z pokoju pułapki wymaga sprytu, wyobraźni i spostrzegawczości, a także dobrej współpracy w grupie. Ważne by dzielić się ze sobą nawzajem swoimi odkryciami, by każdy był na bieżąco z postępem zespołu. Zagadki w escape game mogą być bardzo zróżnicowane – bez burzy mózgów i dyskusji w grupie, powiązanie kolejnych poszlak i ostatecznie ucieczka z escape roomu mogą się okazać zbyt trudne. Same zadania są też nieraz skonstruowane w taki sposób, że fizycznie niemożliwe jest ich wykonanie bez współpracy przynajmniej dwóch osób.

 

„Ucieczka z pokoju pułapki wymaga sprytu, wyobraźni i spostrzegawczości, a także dobrej współpracy w grupie.”

 

Real life escape room nie wymaga (co do zasady) żadnej wiedzy poza NAJOCZYWISTSZĄ wiedzą życia codziennego. Dobry escape room w Krakowie nie zapyta Was o stolicę Bułgarii, ani o datę bitwy pod Wiedniem, bo nie o to tu chodzi, żeby sprawdzać wiedzę powszechną. Może za to wymagać, byście dostrzegli subtelnie ukrytą na obrazie wskazówkę, albo użyli peryskopu do odczytania ukrytego za szafą kodu, lub za pomocą szpiegowskiego sprzętu wykryli napis uczyniony atramentem sympatycznym.

Enigma Rescue - Grupy, które grały w naszym Escape Room w Krakowie

Zdjęcia szczęśliwych grup, które skutecznie rozwiązały zagadki w pokojach

 

Od dobrego escape roomu możecie też oczekiwać wprowadzenia w sytuację – nakreślenia scenariusza, z jakim będziecie się mierzyć. Czy wcielicie się w ofiary porywaczy, czy w poszukiwaczy przygód, a może w bandę włamywaczy? Ile pokoi-pułapek tyle scenariuszy.

Zabawa w real life escape roomach jest niebezpiecznie wciągająca – poznałem już wiele grup mających na swoim koncie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt escape roomów. Są to najczęściej paczki przyjaciół, które kiedyś, tak jak Wy dzisiaj, zastanawiały się, na jaki film pójść, ale zdecydowały jednak spróbować czegoś nowego. Nie oparły się niezaprzeczalnemu urokowi wspólnego główkowania i na dobre wciągnął ich świat ucieczek. Zabawa jest bowiem świetna, a zwycięstwo (najlepiej w rekordowym czasie) daje gigantyczną satysfakcję.

Niebanalna rozrywka i multum uśmiechu gwarantowane! 🙂

Rozwiąż zagadki w Enigma Rescue

Zarezerwuj Pokój